Gjeddemesteren 2022

Top 5Navn#1#2#3#4#5
563Simen Nordli113113113112112
560Stian Støa Johannesen117116113108106
557Magne Bjerke120115112108102
542Kristoffer Bjørglund113108107107107
537Knut-Ole Haug115109106104103
533Aleksander Grønstad Stuen112108107105101
526Anders Kurud11411010310099
523Espen Forsberg11210610610297
507Bjørn Thore Marthinsen113105979696
506Jan-Egil Ekstrøm Bøgle103102101100100
503Sondre Bonden Berget10310210110097
484Filip Pavlovic1011001009786
484Espen Usterud Gundersen9898979794
471Christer Marthinsen104103898887
460Stian Lunder9897968881
457Omar Martin Mortensen1041011018467
454Christoffer Pedersen9392929186
435Andris Sloza10993897866
434Jon Kolstad9791858477
419Pilu Pascu9085848179
413Jørn Håvard Haugen10386787769
393Christian Olsrud8484777573
355Raymond Svendsen128115112 
329Mikkel Lindberg116112101 
260Mikael Valhall Strøm898784 
254Remi Andre Dahl878582 
231Thomas Halvorsen847869 
225Christer Forslund787572 
111Jonas Aasland Fossdal111 
93Kim Arne Dahlstedt93 
73Selinn Norheim Mjølnerød73 
55Henrik Østertun Gaard55 
0Eimontas Rackauskas 
0Daniel Hansen Istrefaj 
0Thomas Norheim 
0Marcus-Marinius S. Solheim 
0Kim Johan Kjærbu 
0David R. Bergene Holm     
Top 5Navn#1#2#3#4#5
566Nicolai Pajesø120120109109108
543Didrik Strand Arnesen117108108106104
466Elias Haug1011011009371
369Carl O. F. Mjølnerød9670706766
174William Kjørsvik8787 
0Ask Sørhaug 
0Kristoffer Hødnebø     
Top 5Navn#1#2#3#4#5
545Kjell-Remi Westlie113112110107103
499Stig Tore Sundell10210110010096
466Morten Thommesen9494949391
347Ole Horder8766666662
185Stein-Egil hødnebø10085 
102Markus Taaje102 
72Martin Thommesen72 
65Hannah M. Finmark65 
0Egil Furre 
0Sander R. Sørhaug     

konkurranseregler

  • Fisken må være fanget i Norge.
  • Fisk fanget under andre konkurranser (i Norge) vil også være tellende i Gjeddemesteren.
  • Tydelig bilde/video med mål sendes til chatrommet «fangstrapport» for registrering. Uten bildebevis eller utydelig bilde/film blir ikke fisken godkjent. Et dommerpanel på 3 har retten til å underkjenne fangstrapport om bilde/film ikke viser seg tilstrekkelige. Frist for rapportering er senest 1 uke etter fangst. Ingen fisk registreres etter midnatt, 31. des.
  • Bruk måleredskap som ikke kan strekkes eller krympes. Dvs. Aluminiumsplater, tommestokk eller andre spesiallagede måleredskaper for fisk. (Landingsmatter med målestokk som kan variere er ikke godkjent).
  • Lengden måles fra snute til halespiss. Gjeldende mål rundes ned til nærmeste hele cm. Utstrekking av halefinnene er tillat, men valgfritt.
  • Godkjente fiskemetoder: Spinn – flue – Trolling (maks 6 stenger) – Meite/isfiske (maks 6 stenger). Alt av fiske må foregå aktivt og under tilsyn. 
  • Catch & release: Vi oppfordrer til utslipp av all gjedde over 80cm. Innmeldt fisk over 80cm som åpenbart er tatt livet av eller blitt uansvarlig håndtert (særlig under isfisket mtp frossethet ol.) vil derfor underkjennes.
  • Vi ønsker en jordnær og positivt ladet konkurranse der vi viser hverandre tillit som en del av et fellesskap. Målet er å ha det gøy med fisket og sette et godt eksempel for fremtidige gjeddefiskere!

ANNONSE