Gjeddemesteren 2022

Top 5Navn#1#2#3#4#5
534Knut-Ole Haug115109106103101
523Espen Forsberg11210610610297
503Sondre Bonden Berget10310210110097
471Christer Marthinsen104103898887
467Jan-Egil Ekstrøm Bøgle10094919191
465Filip Pavlovic100100988681
436Aleksander Grønstad Stuen10187848282
429Stian Støa Johannesen113108106102 
413Jørn Håvard Haugen10386787769
410Kristoffer Bjørglund10810710392 
401Andris Sloza10989786659
388Christoffer Pedersen9284786965
357Jon Kolstad97918584 
329Mikkel Lindberg116112101 
286Christian Olsrud77756866 
254Remi Andre Dahl878582 
225Christer Forslund787572 
199Anders Kurud10099 
173Mikael Valhall Strøm8984 
166Bjørn Thore Marthinsen8680 
111Jonas Aasland Fossdal111 
101Omar Martin Mortensen101 
98Stian Lunder98 
93Kim Arne Dahlstedt93 
84Thomas Halvorsen84 
76Pilu Pascu76 
55Henrik Østertun Gaard55 
0Selinn Norheim Mjølnerød 
0Eimontas Rackauskas 
0Espen Usterud Gundersen 
0Raymond Svendsen 
0Daniel Hansen Istrefaj 
0Thomas Norheim 
0Magne Bjerke 
0Simen Nordli 
0Marcus-Marinius S. Solheim 
0Kim Johan Kjærbu 
0David R. Bergene Holm     
Top 5Navn#1#2#3#4#5
566Nicolai Pajesø120120109109108
537Didrik Strand Arnesen117108106104102
466Elias Haug1011011009371
294Carl O. F. Mjølnerød96676665 
0William Kjørsvik 
0Ask Sørhaug 
0Kristoffer Hødnebø     
Top 5Navn#1#2#3#4#5
463Stig Tore Sundell10196908987
459Kjell-Remi Westlie10395918684
390Morten Thommesen8888737269
314Ole Horder6666666254
185Stein-Egil hødnebø10085 
102Markus Taaje102 
72Martin Thommesen72 
65Hannah M. Finmark65 
0Egil Furre 
0Sander R. Sørhaug     

konkurranseregler

  • Fisken må være fanget i Norge.
  • Fisk fanget under andre konkurranser (i Norge) vil også være tellende i Gjeddemesteren.
  • Tydelig bilde/video med mål sendes til chatrommet «fangstrapport» for registrering. Uten bildebevis eller utydelig bilde/film blir ikke fisken godkjent. Et dommerpanel på 3 har retten til å underkjenne fangstrapport om bilde/film ikke viser seg tilstrekkelige. Frist for rapportering er senest 1 uke etter fangst. Ingen fisk registreres etter midnatt, 31. des.
  • Bruk måleredskap som ikke kan strekkes eller krympes. Dvs. Aluminiumsplater, tommestokk eller andre spesiallagede måleredskaper for fisk. (Landingsmatter med målestokk som kan variere er ikke godkjent).
  • Lengden måles fra snute til halespiss. Gjeldende mål rundes ned til nærmeste hele cm. Utstrekking av halefinnene er tillat, men valgfritt.
  • Godkjente fiskemetoder: Spinn – flue – Trolling (maks 6 stenger) – Meite/isfiske (maks 6 stenger). Alt av fiske må foregå aktivt og under tilsyn. 
  • Catch & release: Vi oppfordrer til utslipp av all gjedde over 80cm. Innmeldt fisk over 80cm som åpenbart er tatt livet av eller blitt uansvarlig håndtert (særlig under isfisket mtp frossethet ol.) vil derfor underkjennes.
  • Vi ønsker en jordnær og positivt ladet konkurranse der vi viser hverandre tillit som en del av et fellesskap. Målet er å ha det gøy med fisket og sette et godt eksempel for fremtidige gjeddefiskere!

ANNONSE