Gjeddemesteren 2024

PlasseringTopp 5Navn#1#2#3#4#5
10Krzysztof Klos00000
20Sander Rasmussen Sørhaug00000
30Stig Tore Sundell00000
40Herman Kulstad00000
50Anders Kurud00000
60Simen Nordli00000
70Nicolai Pajesø00000
80Kjetil Fuglesang Olsen00000
90Patryk Haas00000
100Vegard Hagelund Granberg00000
110Daniel Rønning00000
120Kjell-Remi Westlie00000
130Joakim Bretun00000
140Didrik Strand Arnesen00000
PlasseringTopp 5Navn#1#2#3#4#5
10Truls Aune Helmersen00000
20Eirik Shum Wensås00000
30Edward Mustad00000
40Ken Emil Nikolaysen00000
50Jan-Egil Ekstrøm Bøgle00000
60Kent Rudi Bråten00000
70Aleksander Hegdal00000
80Aleksander G. Stuen00000
90000000
100000000
110000000
120000000
130000000
140000000
150000000
160000000
170000000
180000000
190000000
200000000
PlasseringTopp 5Navn#1#2#3#4#5
10Stinius Viking Ødegård00000
20Christoffer Pedersen00000
30Morten Thommesen00000
40000000
50000000
60000000
70000000
80000000
90000000
100000000

Gjeddemesteren 2023

Top 5Navn#1#2#3#4#5
626Joakim Bretun129125125124123
611Anders Kurud130124121119117
577Vegard H. Granberg123121113112108
562Herman Kulstad125116108107106
559Krzysztof Klos118111111110109
559Sander R. Sørhaug121111110109108
557Patryk Haas120119111105102
539Kjetil Fuglesang Olsen121108104103103
539Stig Tore Sundell118107106104104
533Daniel Rønning115110104102102
532Christoffer Pedersen113110105102102
523Espen Usterud Gundersen11010610610398
516Martin Syverud110105101100100
512Pilu Pascu1181021009993
512Jan-Egil Ekstrøm Bøgle105103102102100
500Helge Norvang1101101019089
497Morten Thommesen1111021009886
496Jon Kolstad116102959390
496Steffen Pederesen1061021009890
491Christian Sletmo121102938887
458Kjell Bøe10695888782
453Bjørn-Inge Rabben9897918780
446Fredrik Svendsen11599817774
443Sebastian Strand Sandbæk10788858380
387Christoffer-Robin Carlsen8079787872
314Even Knutsen88797572
308Pål Rene Nilsen101836262
271Mats Norum1018684
262Ole-Markus Helle69676660
257Brieux Clemeceau1009067
256Eimontas Rackauskas918778
224Markus Taaje117107
221Elias Haug747473
187Henrik Østertun Gaard745954
178Carl Olaf Mjølnerød9088
151Eirik Shum Wensås7675
131Charlotte Bålerud Vatne7754
128Ken Emil Nikolaysen8048
119Morten Opsahl119
114Torjus Rønning114
111Tobias Sandbæk111
106Stian Lunder106
83Bjørn Thore Marthinsen83
82Stian Michael Kristoffersen82
79Edward Mustad79
0Aleksander Grønstad Stuen
0Andris Sloza
0Ask Sørhaug
0Christer Forslund
0Christer Marthinsen
0Christian Olsrud
0David R. Bergene Holm
0Egil Furre
0Espen Forsberg
0Filip Pavlovic
0Hannah Finmark
0Jonas Aasland Fossdal
0Jørn Håvard Haugen
0Kim Arne Dahlstedt
0Kim Johan Kjærbu
0Martin Thommesen
0Mikael Valhall Strøm
0Omar Martin Mortensen
0Selinn Norheim Mjølnerød
0Sondre Bonden Berget
0Thomas Halvorsen
0Thomas Norheim
0Andreas Dyrøy
0Erik Øiseth
0Gry Sandbæk
0Ole Jørgen Slutningen
0Ronny Ekeberg
0Thor Bratsberg
0Bjørn Magne Johansen
0Edvard Hjorteseth
0Tove S. Rabben
0Martin Bro Ødegården
0Rune Skarsvåg
0Glen Stenbek
0Marius Iversen
0Lars-Andre Østby
0Erik Braatnes
0Oliversen *
0Kristoffer Lie
0Lars-Kristian Mørk
0nappeguru *
0Buster Fishing *
0Friluftskonglene *
0Ivan Alvseike
0Tomas Nærbøe
0Patrick Hansen
0rustand *
Top 5Navn#1#2#3#4#5
573Didrik Strand Arnesen118117113113112
572Kjell-Remi Westlie116115114114113
570Stian Støa Johannesen119114113112112
557Nicolai Pajesø113113111110110
543Simen Nordli124107106103103
200Knut-Ole Haug100100
120Magne Bjerke120
0Kristoffer Bjørglund
0Mikkel Lindberg
PlasseringTop 5Navn#1#2#3#4#5
1555Tore Tveit121114108107105
2537Raymond Mostad113112105104103
3534Hugo Bjørnbakk12311010710094
4519Sander R. Sørhaug109108102100100
5511Karl Emil H. Amundsen1141121049190
6510Stig Tore Sundell1101051049695
7487Martin Thommesen10798979491
8486Morten Thommesen109100939391
9475Markus Taaje9996949492
10473Kjell-Remi Westlie10097969387
11472Stein-Egil Hødnebø11393908987
12452Andre Thommesen11297848277
13437Egil Furre9594848472
14426Ole Horder9793807966
15396Hannah M. T. Finmark9181787462
16391Christoffer Pedersen9880767163
17387Eimontas Rackauskas9979747361
18366William Kjørsvik9083656547
19347Tommy Bergane777369670
20320Christer Forslund858254520
21306Erik Walmann1131108300
22294Sander N. S. Andersen918774420
23267Jon Kolstad797858520
24226Kristin Roos Aas77757400
2570Thomas Halvorsen700000
2664Veronica Thommesen640000
270Thomas Roos Aas00000
280Bogdan Serban00000
290Sune Wernby00000

konkurranseregler

Generelt

1 – Konkurransen starter 01. februar.

2 – Resultatet beregnes av dine fem lengste gjedder gjennom året.

3 – All fisk må være fanget i Norge.

4 – Fisk fanget under andre konkurranser (i Norge) vil også være gjeldende i Gjeddemesteren.

5 – Sommerfredning: Det vil være et fredningsopphold fra 15.06 – 15.08!

6 – Tydelig bilde/video med mål sendes inn til chatrommet «fangstrapport» i Discord for registrering. 

Uten bildebevis eller utydelig bilde/film kan fisken bli underkjent eller satt til et mål dommeren kan stå 100% inne for. Dommerpanelet har retten til å underkjenne eller trekke cm fra fangstrapport om bilder/filmer ikke viser seg tilstrekkelige. 

Underkjennelse/lengde-fratrekk kan være basert på følgende;

  • Utydelig bilde/film.
  • Ujevnt underlag.
  • Fisk som har åpenbare frostskader og/eller er blitt røft behandlet på underlag som grus eller sand. Avkrokingsmatte el. er anbefalt på det sterkeste.
  • Fisk som ligger feil vei på måleredskapet. Lengden måles fra snute til halespiss hvor gjedda skal ligge med buken mot fiskeren. Gjeldende mål rundes ned til nærmeste hele cm. Utstrekning av halefinne er tillatt, men valgfritt.
  • Ingen fisk fanget under fredningsperioden vil være tellende i konkurransen. Om man melder inn fisk fanget i denne perioden risikerer man diskvalifikasjon. Minner om tillit og integritet.
  • Godkjente fiskemetoder: Spinn, flue, trolling (maks 6 stenger), meite/isfiske (maks 6 stenger). Husk lokale regler i vannet du fisker ved andre begrensninger! Bruk av levende agn og sniksnøre er forbudt i Norge! Ved meitefiske skal stenger alltid fiskes under oppsyn og ved bruk av nappindikator. Det er enhver fiskers ansvar å følge nasjonale og lokale regler for fisket. Diskvalifisering kan være en konsekvens av grove regelbrudd.
  • «Catch & release» – Vi oppfordrer til utslipp av all gjedde over 80cm.

Åpen klasse

  • Fisk fanget med bruk av Live-giver er IKKE godkjent! (Les: Åpen   klasse-Live)

Godkjent måleredskap:

  • Målebånd (Westin, Rapala, SG, EPM, Perfish, osv)
  • Målebrett (metall eller hard plast)
  • Tommestokk («safecard»)
  • Mål integrert på avkrokingsmatter er IKKE godkjent måleredskap.

Åpen klasse (live)

  • Nypåmeldte deltakere som innehar og bruker live-givere vil kunne stille i en egen åpen “live-kategori”. Man vil selvsagt fortsatt konkurrere om en kvalifisering til eliteklassen på lik linje med resten av feltet.
  • All fangst med bruk av live-giver vil ikke bli godkjent i åpen klasse. Som et eksempel vil det bety at man ikke vil få godkjent fangst om man bruker en form for live-giver på tur med en annen fisker. Da må man eventuelt stille i “åpen klasse (live)” selv også.
  • Om man bruker live-giver til majoriteten av sitt fiske bør man melde seg på i denne klassen.
  • Ja, dette bygger på tillit og integritet!

Elite-klasse

  • Minstemål på 100 cm!
  • Alle elektroniske hjelpemidler er tillatt.
  • Godkjent måleredskap – elite-klasse:
  • Samtlige deltakere i elite-klassen skal rapportere fangst med tildelt målebånd fra konkurranse-arrangør. 
  • Målebånd skal ligge på flatt underlag og avkrokingsmatte. Ingen form for avvik eller kompromiss vil godkjennes.

Vi ønsker en jordnær og positivt ladet konkurranse der vi viser hverandre tillit og respekt som en del av  et fellesskap. Målet er å ha det gøy med fisket og sette et godt eksempel for fremtidige gjeddefiskere.

ANNONSE